Mint mindegyik kevert süteményt, ezt is nagyon gyorsan össze lehet állítani, pár hozzávaló, egy kis keverés, és már mehet is a sütőbe. A finom, kakaóval dúsított brownie-szerű tésztát vaníliás-kókuszos krémmel bolondítjuk meg, ez teszi igazán ellenállhatatlanná.
Hozzávalók:
- 25 dkg liszt (én mandula-, zab- és kókuszliszt keverékét használtam)
- 1 db tojás
- 2 doboz kókusztej (egy doboz kb. 2 dl szokott lenni)
- 1 tk szódabikarbóna
- 8 dkg eritrit vagy nyírfacukor
- 2-3 dkg kakaópor
- 5 dkg olvasztott vaj vagy ugyanilyen mennyiségű olívaolaj
- 1 csipet só
- 4 dkg vaníliás pudingpor (van gluténmentes, illetve nyírfacukros verzió is belőle)
- 3-5 dkg kókuszreszelék
- 1-2 kk rumaroma
Elkészítés:
A pudingot elkészítjük (a fenti mennyiség általában egy csomag pudingpor fele szokott lenni) a kókusztejjel, melyhez nyugodtan tehetünk egy kis vizet is. Mikor elkészül, lehúzzuk a tűzről hozzátesszük a kókuszreszeléket és a rumaromát, kicsit hagyjuk hűlni.
Ezalatt elkészítjük a tésztát, melyhez két edényt veszünk elő, és egyikbe a száraz hozzávalókat keverjük el (lisztek, szódabikarbóna, kakaópor, só), a másik edényben a tojáshoz hozzákeverjük az eritritet/nyírfacukrot, majd a kókusztejet és végül 5 dkg olvasztott vajat vagy olívaolajat.
Béleljünk ki egy 20-22 cm tortaformát (természetesen készülhet tepsiben is) sütőpapírral. Kanalazzuk bele a tésztát, majd a pudingot (célszerű a kanállal a masszába kis „fészket” csinálni a pudingnak). 180 fokos sütőben kb. 40-45 perc alatt megsül.
Ne felejtsük el a sütési idő mindig a sütőtől függ! Érdemes 20 perc után ránézni a süteményre, hogy megbizonyosodjuk róla, mennyi idő kell még, hogy jól átsüljön.
Jó étvágyat kívánunk!
A sütemények, a desszertek valóban megédesítik életünket, elkészíteni is öröm őket, megenni meg pláne☺ De bevallom őszintén, én olvasni is szeretek róluk. Ha Téged is érdekel, hogy mi volt Sissi (Magyarország egyik legkedveltebb királynéjának) a kedvenc süteménye, ha szeretnéd tudni, miért kerek a torta, ha kíváncsi vagy a csokoládé illetve a méz történetére, akkor feltétlen olvasd el Kalas Györgyi: Pavlova kisasszony és a dobostorta című könyvét, melyből megismerheted a sütemények történetét, bepillantást nyerve más országok, kultúrák konyhaművészetébe is. A hiánypótló, igazi kulináris élményt nyújtó könyvet Horváth Ildikó illusztrációi teszik még vonzóbbá.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.