Történetünk az egyre jobban elszegényedő, ámde előkelő Kassay család költözésével veszi kezdetét. „Köszönhetően” a gróf úr olthatatlan kártya és lóverseny szenvedélyének a család kénytelen-kelletlen elhagyni kényszerül budapesti otthonukat, és Balatonfüredre költöznek, az elhunyt apai nagyszülők Rózsalak nevű villájába.
A Kassay család legifjabb tagja az örökké kalandra éhes, szókimondó, bátor és cserfes Szofi úgy tekint erre, mint élete egyik nagy kalandjára, hiszen imádta életvidám, szórakoztató nagyszüleit, és természetesen a balatonfüredi otthonukat is.
Csak azt fájlalja, hogy a költözés során otthagyta - jóllehet nem teljesen önszántából - imádott nagyapjától örökölt iránytűjét a budapesti Kassay-villában. (Itt szeretném megjegyezni, hogy senki ne aggódjon, az iránytű nem sokáig marad ott a Kassay-villában, de hogy mi lesz a további sorsa, azt nem árulom el, na jó, csak annyit, hogy nagyon fontos szerepe lesz a történetben😊)
De most, térjünk vissza a Kassay-családhoz és a költözéshez. Szóval a grófi családot egy rossz állapotban lévő elhanyagolt villa fogadja, amelyet megpróbálnak úgy-ahogy lakhatóvá tenni, hogy lehetőség szerint a külvilág ne tudja meg, hogy milyen szörnyű anyagi helyzetben is vannak. Szofi édesanyja, a pénzsóvár grófné szerint a család egyetlen mentsvára, ha idősebbik lánya, a gyönyörű Aliz olyan gazdag férjet talál magának, aki megmentheti a Kassay-családot a teljes anyagi csődtől. A „férjfogásra” a legjobb alkalom a közelgő Anna-bál, ahol a legszebb lány viselheti majd a Balaton Jégszíve nevű gyönyörű gyémánt nyakéket.
De erre a nyakékre másnak is fáj a foga, aki semmitől sem riad vissza, hogy megszerezze. Ha kell, még a balatoni sellőt is „életre hívja”, ezzel tartva rettegésben a környékbelieket.
Azzal azonban nem számol, hogy Kassay Szofi nyomozni kezd a sellő után egy helybéli barátjával, és nyomozása közben meglepő felfedezéseket tesz nemcsak a sellővel, hanem a saját családja történetével kapcsolatban is, amely az egész későbbi életére döntő fontossággal bír majd.
Kaland-kaland hátán, izgalom, humor, bonyodalom, barátság, szerelem, mindez megtalálható ebben a remek, lendületes stílusban megírt történetben, amelyben a híres írófejedelem, Jókai alakja is felidéződik.
Ajánlott korosztály 12 éves kortól mindenkinek, akik hisznek a szeretet és a hűség mindent legyőző erejében.
KÉRDÉS: Mit használ fegyverként Jókai Mór?
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.