Ugye, emlékeztek még 2020 márciusára, mikor lényegében egyik napról a másikra változott meg az életünk? A könyvtárak, színházak, múzeumok bezártak, sok üzlet szintén erre a sorsra jutott, a szüleitek home office-oltak, nektek sem kellett reggelente a suliba indulni, hiszen átállt az ország a digitális oktatásra.
Ennek a tanítási módszernek az előnyeit és (leginkább) hátrányait világítja meg Igaz Dóra rendkívüli humorral, amit a szuper illusztrációk csak fokoznak. (Ha még nem találkoztatok egy nagyon hasonló című könyvvel, akkor javaslom, nézzétek meg ezt a linket https://mek.oszk.hu/00700/00719/00719.htm!) Bizonyára, ha akkor, több mint két éve vettük volna kezünkbe ezt a könyvet, annyira nem találtuk volna viccesnek (főként nem a tanárok, ezt azért lássuk be, hiszen szépen megmutatja a könyvecske, miként is lehetett kicselezni az online órai részvételt!), de így, bő két év távolából már igazán megmosolyogtató helyzetekről olvashatunk. Az egyik kedvenc jelenetem az, mikor a szomszéd úr éppen videókonferencia közben jön át szereplőnkhöz öltönyben, nyakkendőben és pöttyös alsóban, hogy némi csendet kérjen…, na és az anyuka, aki az otthoni munkavégzés óta általában fel sem öltözik, de mikor az igazán jóképű tanár úr tart órát, miniszoknyában és tűsarkúban, kisminkelve libeg be lánya szobájába…
És még sorolhatnám a kacagtató sztorikat. Az olvasás során garantáltan magatokra ismertek!
Kihívás Kérdés: Hova került az online órarendbe az ének?
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.