Egy igazi kalandos, már-már krimiszerű történetet olvashatunk a méltán híres Berg Judittól.
Két szálon kezd futni a cselekmény, az egyik Párizsban kezdődik, ahol Renard felügyelő - a műkincsrablások specialistája - már lassan egy évtizede hiába üldözi a Hiéna nevű rablót, aki páratlan fizikai és intellektuális erejének, valamint lenyűgöző informatikai tudásának köszönhetően eddig mindig kicsúszott a rendőrök markából. De most talán egy kis remény csillan, hogy végre el tudja kapni a hírhedt műkincstolvajt, ugyanis kap egy fülest, hogy Hiéna Budapestre készül utazni, feltehetően, hogy valami nagyszabású lopást hajtson végre.
Ezzel egy időben Konok Ágnes, oknyomozó újságíró váratlanul eltűnik Budapesten. Lánya, a középiskolás Bora kideríti, hogy anyukája az eltűnése előtt a Mátyás-templom történetével, illetve a Szent-Koronával kapcsolatban folytatott kutatómunkát.
A lány nem igazán bízik a rendőrség gyorsaságában és hatékonyságában, ezért a saját szakállára kezd el nyomozni legjobb barátnője és pár osztálytársa segítségével. Kapóra jön nekik, hogy egy történelem órára beadandó project-munka miatt pont a Mátyás-templom történetével kell foglalkozniuk. Bora és Renard felügyelő útjai keresztezik egymást….
Vajon el tudják kapni Hiénát? Egyáltalán milyen fontos műtárgy volt Hiéna célpontja? Mi volt a megbízója indítéka? Sikerül megtalálniuk Bora anyukáját? Mindez kiderül ebből a fordulatos, kalandos, rendkívül izgalma könyvből. A regény végén rengeteg érdekes történelmi információ található a függelékben, illetve a szójegyzékben.
KÉRDÉS: Kinek a feladványa ez a különös mondat? Dicsőséges olvasó negyedik titka
Ajánlott korosztály 12-99 éves korig☺
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.