Kuckózd be magad a FéSZEK-be és olvass, rajzolj, fess, alkoss velünk! Könyvajánlókat és kézműves ötleteket találsz itt. Töltsd velünk hasznosan az időt!

Jean Philippe Arrou-Vignod: Nyomozás a suliban 1. - Eltűnt a tanárunk!

2024/10/22. - írta: KapuZs

Három 6/A-s gyerek áll izgatottan a párizsi Gare de Lyon pályaudvar peronján arra várva, hogy felszálljanak a Velencébe tartó vonatra.

De lássuk csak, hogy kerültek ide, és kik is ők hárman?

jean_philippe_arrou_kep.jpgŐk bizony megnyerték a városi történelemversenyt, és jutalomképpen egy hetet tölthetnek ebben a varázslatos itáliai városban. Elsőként kell említenem persze Pedál Pepét, vagyis Pierre-Paul de Culbert-et, az osztályelsőt és koraérett strébert, aki nagyon is jól tudja magáról, hogy ő egy zseni (majdnem…), és nemesi rangja mellett ezzel is kellőképpen felvág. Aztán ott van Matild Blondin, aki új lány a suliban, nem sokat beszél és barátkozni sem akar senkivel, viszont – mint kiderül a történetből - okos és rátermett. A csapat harmadik tagja Rémi Pharamon, aki – mondjuk ki!- nem a legélesebb kés a fiókban, viszont erős, bátor és mindig tettrekész. Úgy került ide, hogy…, na ezt majd ő elmeséli. Kísérőjük pedig Sziporka úr, a kissé rogyadozó, de mindig elegáns töritanár.

Éjjel Matild, aki nem tud elaludni, különös hangokat hall. Mintha megállt volna a vonat, ketten veszekednek, és a tanár urat, valamint a rendőrséget említik – németül. Aztán kinyílik a fülke ajtaja, és egy bőröndös ismeretlen telepszik le a még üresen álló ágyra. A kislány nem biztos benne, hogy nem álmodja-e mindezt, főként, hogy másnapra az alaknak nyoma sem marad.

Reggel a három gyerek döbbenten veszi észre, hogy eltűnt Sziporka tanár úr és vele együtt az útlevelük is. Nyomokat keresve egy cédulát találnak, amin első pillantásra nincsen semmi, de ahogy meleg éri, betűk és számok rajzolódnak ki rajta: CA’ REZZONICO – P. LONGHI – IL PITTORE – XIXII – MÜLLER.

A logikus (és helyes!) az lenne, ha elmennének a követségre segítséget kérni, csakhogy Matild megpillantja az éjszakai ismeretlent, és a csapat megszavazza, hogy utána erednek, hiszen biztos, hogy ő rabolta el és tartja fogva a tanár urat. Csakhogy szem elől tévesztik. De Pepe megfejti a cédulán lévő rejtély első részét: a CA’ REZZONICO egy múzeum, ahol számtalan híres itáliai festő műve látható.

Akkor hát irány a múzeum!

Lassan fény derül a szöveg tartalmának többi részére is: a római számok dátumot (méghozzá az aznapit), az első név egy hajdani festőt, míg a másik (a MÜLLER) egy hatalmas magángyűjteménnyel rendelkező műgyűjtőt takar.

És innentől válik különösen izgalmassá a történet, amit én nem fogok elmesélni Nektek, mert el kell olvasnotok!

A történetmesélésben Pepe, Matild és Rémi egymásnak adják a szót (pontosabban a papírt és a ceruzát), így alaposabban megismerhetjük mi is a három gyereket, ami azért sem árt, mivel ezt a kalandjukat még újabbak fogják követni…

Ajánlom 10 éves kortól minden vállalkozó szellemű leendő nyomozónak ☺

KÉRDÉS: Ki rabolta el a tanár urat?

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://kuckokonyvtar.blog.hu/api/trackback/id/tr3618713012

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása